30 Ekim 2014 Perşembe

Muhasebe Rehberim Web Sitesi Yayında

Muhasebe Bilgi Portalı

Günümüzün bireysel veya kurumsal tüm süreçlerinde mali hareketlerin anlaşılabilir olmasını sağlayan muhasebe olmazsa anlamsız olur. Mali işlemlerin kaydedilmesi sınıflandırılması ve analiz edilmesi oldukça önemli.


Muhasebe sadece kayıt altına almak veya raporlandırmak değildir. Tüm bu işlemlerin ilgili mevzuatın hükümlerine göre ele alınması ve vergilendirilip vergilendirilmeyeceği değerlendirilerek sınıflandırılmalıdır.

Muhasebe Rehberim İçeriği

www.muhaseberehberim.com site içeriğinde pratik bilgiler, mali hukuk alanında güncel bilgiler, tek düzen hesap planı kodlarının detaylı açıklamaları, özelgeler, tebliğler, iş hukuku, ticaret hukuku, vergi mevzuatı ile ilgili incelemeler yer almaktadır. 

Muhasebe işlemlerinin yapılabilmesi için tüm süreçlerde tek etkin kaynak mali hukuk mevzuatıdır. Bu anlamda güncel bilgiye oldukça fazla ihtiyaç vardır. Bu nedenle güncel bilgi açısından alanında öncü bir web blog ve haber sitesi olmayı hedef almıştır. 

Muhasebe İçin Güncel Bilgi Neden Önemlidir

Güncel bilgi ekonomik ihtiyaçlar ve global ekonomi dengelerinin sürekli değişmesi nedeniyle mevzuatın sürekli değişmesinden dolayı oldukça önemlidir. Günümüzde hukuk kaynaklarını güncel olarak takip etmek oldukça zordur bu nedenle muhasebe süreci güncel bilgiye her zaman ihtiyaç duyar. 

Şirketlerin tüm departmanlarının verimliliği ve şirketin varlık amacı ancak muhasebe ile anlaşılabilir. Bu son cümle herşeyi gayet net özetliyor. MuhasebeRehberim.com faydalı işler yapmak üzere yola çıktı. Hiç yorum yok: